Projekt bez tytułu (3)

Kod kryptoQR, czyli jak technologia blockchain może chronić Twoją markę

Adrian Sienicki
Global Business Development Manager

Jakie możliwości stwarza wykorzystanie kodów kryptoQR w ochronie marki? Rozwiązania chroniące przed fałszowaniem oparte na technologii blockchain były głównym tematem wywiadu przeprowadzonego z ekspertami Veriori. O funkcjach kodu kryptoQR i jego wykorzystaniu w projekcie Beczek Świętego Mikołaja rozmawiali Arkadiusz Bieniek i Adrian Sienicki z Radosławem Ordyńcem (Mosaico).

Beczki Świętego Mikołaja - o nowym projekcie z udziałem Veriori

Gościnny udział w wywiadzie naszych ekspertów to wynik nowej współpracy przy tworzeniu wyjątkowego alkoholu - grogu z Cabo Verde (Republiki Zielonego Przylądka). Efektem zaangażowania naszej firmy w projekt Beczki Świętego Mikołaja jest kryptograficzne zabezpieczenie każdej butelki grogu

Mosaico, które zaprosiło naszych ekspertów do wzięcia udziału w wywiadzie, jest platformą do tokenizacji projektów, umożliwiającą pozyskiwanie kapitału zewnętrznego. Dzięki tokenizacji konsumenci mają możliwość zainwestowania w przedsięwzięcie i otrzymania butelki grogu. Wykorzystując rozwiązanie Veriori Authentication System (VAS), każda butelka zyska swój unikatowy kod Veriori Crypto QR. Skanując go przy pomocy naszej dedykowanej aplikacji, inwestor uzyska potwierdzenie autentyczności oraz dostęp do całej historii powstawania alkoholu z konkretnej butelki.

Więcej o samej technologii blockchain, jej zastosowaniach w ochronie marki i w projekcie Beczek Świętego Mikołaja możecie dowiedzieć się z wywiadu. Zapraszamy do jego obejrzenia!

 

Ochrona marki a technologia blockchain

Rozwiązanie Veriori wykorzystane w projekcie Beczek Świętego Mikołaja oparte jest na technologii blockchain, nazywanej często technologią zaufania. Jego zastosowanie w Veriori Authentication System (VAS) umożliwia tworzenie unikatowego identyfikatora (kodu kryptoQR) dla każdego egzemplarza - zarówno produktów fizycznych, jak i dokumentów. Dzięki niemu możliwa jest szybka weryfikacja towarów, która daje pewność, że mamy do czynienia z produktem zabezpieczonym z użyciem technologii Veriori. Nie tylko daje to poczucie bezpieczeństwa konsumentom, ale także zapewnia ochronę marki przed podrabianiem. Autentyczność każdego kodu można zweryfikować poprzez aplikację zainstalowaną na telefonie, do której dostęp ma każdy konsument.

Skanowanie kodu kryptoQR poprzez aplikację umożliwia producentowi, dystrybutorom, sklepowi, a nawet konsumentom, śledzenie drogi produktu od jego powstania do momentu zakupu. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain i wykorzystaniu warstwy kryptograficznej w kodzie QR, jedynie nasz system jest w stanie zdeszyfrować informację w nim zawartą i potwierdzić autentyczność danego egzemplarza produktu. Należy podkreślić, że to od producenta zależy co wyświetli się klientowi, który zeskanuje kod w aplikacji; czy będzie to historia pochodzenia, pełen łańcuch dostaw, czy informacje o jakości wykorzystanych składników. 

Wdrożenie VAS w Twojej firmie

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ochrony marki z wykorzystaniem technologii blockchain i bliżej poznać nasze rozwiązania? Zapraszam na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie - spotkajmy się i porozmawiajmy!

 

Meetings

Adrian Sienicki