Projekt bez tytułu (5)

Alkohol premium zabezpieczony kodami kryptoQR - kilka słów o projekcie Beczki Świętego Mikołaja

Adrian Sienicki
Global Business Development Manager

Co wspólnego może mieć ze sobą nowoczesna technologia i grog z Cabo Verde (Republiki Zielonego Przylądka)? Blockchain, bo o nim mowa, to coraz bardziej popularny sposób kryptograficznej identyfikacji produktów. O technologii Veriori i kodach kryptoQR oraz wykorzystaniu ich w projekcie Beczek Świętego Mikołaja opowiedzieli Adrian Sienicki i Arkadiusz Bieniek w gościnnym wywiadzie przeprowadzonym przez Pawła Piętkę.

Beczki Świętego Mikołaja - współpraca z Veriori

Handel podrobionymi towarami kwitnie na całym świecie, a w związku z zagrożeniem, które niosą za sobą, stopniowo wzrasta świadomość konsumentów na temat jakości i autentyczności kupowanych produktów. Nie inaczej jest w przypadku branży alkoholowej - konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na jakość trunków, które spożywają. Chęć posiadania przez nich alkoholi premium stała się niejako katalizatorem powstania wyjątkowego projektu - Beczek Świętego Mikołaja, który daje możliwość zainwestowania w butelki grogu (specjalnej odmiany rumu) z Wysp Zielonego Przylądka. Dzięki współpracy z Veriori, butelki będą znakowane specjalnymi kodami kryptoQR, które pozwolą na zabezpieczenie i weryfikację autentyczności każdego egzemplarza. W projekt zaangażowana jest również platforma Mosaico - wspierająca przedsięwzięcie od strony tokenizacji, czyli cyfryzacji biznesu opartej na technologii blockchain. 

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wywiadu z udziałem naszych ekspertów na fanpage’u Beczek Świętego Mikołaja.

 

Jakie korzyści daje zastosowanie kodów kryptoQR w projekcie?

Nasza technologia Veriori Crypto QR Code to przede wszystkim bezpieczeństwo inwestorów i konsumentów. Dedykowana aplikacja pozwoli na szybkie zeskanowanie kodu z butelki i da nabywcy pewność, że trzyma w rękach produkt oryginalny - dokładnie ten, w który wcześniej zainwestował. W łatwy sposób będzie można sprawdzić cały proces produkcji grogu, od trzciny na polu, po końcowy produkt w butelce. Szczegółowe informacje, które można otrzymać dzięki oznakowaniu butelki kodem kryptoQR, mogą dotyczyć lokalizacji zbiorów trzciny cukrowej, czasu leżakowania alkoholu, czy nawet tego w jakich beczkach był przechowywany.

W odróżnieniu od zwykłego kodu QR, mechanizm działania Veriori Authentication System (VAS) oparty jest na technologii blockchain. Umożliwia on stworzenie unikatowego identyfikatora dla każdej pojedynczej butelki z alkoholem, zaszyfrowanego w sposób uniemożliwiający podrobienie, a także wyposażonego w funkcje dynamicznych przekierowań oraz zaawansowanej analityki. Autentyczność każdego kodu możemy zweryfikować poprzez aplikację zainstalowaną na swoim telefonie.

Wdrożenie Veriori Authentication System

Chcesz dowiedzieć się więcej o wszystkich możliwościach wykorzystania naszej technologii? Zapraszam na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie - spotkajmy się i porozmawiajmy!

Meetings

Adrian Sienicki